تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - کنگره بین المللی امام نقی(علیه السلام)
پنجشنبه 19 مرداد 1391  02:06 ب.ظ
توسط: mah

 

 

با استعانت از ساحت مقدس حضرت ولی الله اعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و به منظور توسعه و اشاعه فرهنگ غنی امامان معصوم (علیهم السلام) علی الخصوص امام علی النقی الهادی (علیه السلام) و ترویج و گسترش امور فرهنگی با موضوع امام علی النقی،کنگره بین المللی امام علی النقی(علیه السلام) با محور های شعر(کلاسیک،سپید،نیمایی،نوحه،سرود و ترانه) - مقاله و متن ادبی با موضوع امام هادی(ع) و زیارت جامعه کبیره و گرافیک (با محوریت القاب،اسامی و احادیث منتسب به امام علی النقی(ع)) برگزار می گردد.


اهداف کنگره:

  • بررسی و تبیین مبانی فرهنگی-هنری با موضوع امام هادی (علیه السلام)
  • گسترش فعالیت های فرهنگی،هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین به خصوص امام هادی (علیه السلام)
  • جمع آوری و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار فاخر هنری و فرهنگی و شعر با محوریت امام هادی (علیه السلام)
  • شناسایی ، معرفی و تعامل با فرهیختگان هنری و علمی

موضوعات:

  • شعر (کلاسیک-سپید-نیمایی-نوحه-سرود و ترانه)
  • مقاله و متن ادبی (با موضوع امام علی النقی(ع) و زیارت جامعه کبیره)
  • گرافیک (با محوریت القاب -اسامی و احادیث منتسب به امام علی النقی(ع))

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان در بخش معرفی سایت مراجعه فرمایید.

http://hadiyoon.ir


 

 قتل اصحاب الاخدود


هر چهار سال یكبار كه المپیك برگزار می شود فرصت مناسبی است تا اتفاقات تازه ای در عرصه جهانی تحت لوا و در همهمه المپیك رخ دهد و تعداد زیادی انسان بی گناه در گوشه و كنار این هستی پهناور كشته شوند، البته این نكته ای است كه هر بار اتفاق می افتد و شاید از گرگ انتظار دریدن داشتن، انتظاری به جا و شایسته باشد.
لیكن سوال در اینجاست كه در ام القرای جهان اسلام، در كشوری كه مدعی دفاع از حقوق محرومان است، در كشوری كه دوستداران خاندان پیامبر(ص) حداكثر جمعیت آن را تشكیل می دهند، چگونه است كه فقط چند طومار چند صد امضایی و چند تحصن حداكثر چند هزار نفری در دفاع از مردم مسلمان میانمار صورت پذیرفته است و انگار خیلی ها نمی دانند، در همین آسیای خودمان، هر روز چند صد نفر به جرم مسلمان بودن هتك حرمت شده، مثله می شوند و در آتش می سوزند، و انگار نمی دانند در همین روزهایی كه ما زندگی می كنیم زنده زنده آدمها را در آتش می سوزانند و هیچ كس صدایش بلند نمی شود، پیش ترها كه سوره بروج را می خواندم فكر می كردم كه اصحاب اخدود چه انسان های جنایتكاری بودند كه به همسایگان خود نیز رحم نمی كردند و آنها را به دلیل تفاوت در دین و آیین در گودال آتش می سوزاندند ولی امروز می بینیم كه در قرن بیست و یكم، قرن ارتباطات و اطلاعات همان رفتار با چند صد درجه افزایش در حال انجام است. اما وقتی اصحاب اخدود به سرزمین همسایه حمله كرده و آنها را با آن تفصیلات در آتش سوزاندند پس از چندی خبر به دیگر همسایه رسید و با حمله ای برق آسا همان كار كه با مسیحیان انجام شده بود با اصحاب اخدود (یهودیان) انجام دادند و در گودالی كه خود كنده بودند آنها را سوزاندند.
آری، علت اینكه چند طومار چند صد امضایی در حمایت از مردم میانمار در كشور امضاء شده است مردم نیستند، چون عموم مردم بردگان و بندگان رسانه ها و علی الخصوص صدا وسیما هستند و عده ای نیز برده رسانه های آن طرف آبی و در هر صورت برده را حرجی نیست، پس باید یقه مسئولین رسانه ضرغامی را گرفت كه چرا اینقدر مسلمانان را به یاری یكدیگر فرا می خوانند و صحنه های میانمار را پخش می كند!!! به شخصه من یك صحنه در رسانه ضرغامی درباره دفاع از مردم میانمار ندیده ام و چه خوش گفت در برنامه راز چند شب پیش كارشناس برنامه ، هنگامی كه كلیپی از امیر قطر پخش می شد در اسرائیل با لباس شخصی كه طالب زاده پرسید این كلیپ قبلا در صدا و سیما پخش شده است ؟؟و كارشناس با پوزخندی گفت در صدا و سیمای ما كه از این چیزها پخش نمی شود.
البته حق هم دارد برادر كه این چیزها را پخش نكند چون برخی ها ناراحت می شوند و شاید بقضی در گلویی بنشیند و اصلا این حرفها جنبه تبلیغاتی ندارد، صدا و سیما باید برای انتخابات كار كند و ساعتها درباره مرغ و گرانی آن و تقدیر از بازیگران تك تك مجموعه های فخیم تلویزیونی برنامه پخش كند اصلا به ما چه كه در میانمار هر روز دهها زن مسلمان هتك حرمت می شوند، به ما چه كه هر روز دهها كودك مسلمان قطعه قطعه می شوند، به ما چه كه هر روز دهها مرد مسلمان جلوی زن و فرزندان می سوزند، راستی انتخابات چند ماه دیگر است؟
حسین همتی

 

 اعلام شماره حساب برای کمک مردمی


خبرگزاری فارس: عضو اتحادیه بین‌المللی امت واحده با اعلام شماره حساب برای کمک به مردم میانمار گفت: هیچ رسانه ای را ندیدم که این همت را داشته باشد و از این بُعد نگاه کند که بر سر این موضوع جریان سازی کند.

خبرگزاری فارس: نبود جریان‌سازی رسانه‌ای درباره میانمار / اعلام شماره حساب برای کمک مردمی

به گزارش خبرنگار فارس، وضعیت تاسف بار مردم مسلمان میانمار و انتشار تصاویری دلخراش از ستم‌هایی که بر مردم مظلوم آن کشور می‌رود باعث شده که سئوالات بسیاری در رابطه با وضعیت فعلی آنها و نحوه کمک کردن به آنها پیش بیاید. به همین دلیل سراغ روح‌الله رضوی یکی از فعالان جوان در حوزه مسائل جهان اسلام که مسوول کمیته بین الملل اتحادیه بین المللی امت واحده نیز هست، رفتیم و از او درباره آخرین وضعیت میانمار، تعداد آوارگان، نحوه اطلاع رسانی و نحوه کمک به مردم میانمار پرسیدیم.

روح الله رضوی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه علم و صنعت است . او یکی از فعالان جوان در حوزه مسائل جهان اسلام است و مسئولیت کمیته بین الملل اتحادیه بین المللی تشکل امت اسلامی را بر عهده دارد . ازفعالیت‌های او می توان به این موارد اشاره کرد :حضور در کاروان آسیایی شکست حصر غزه، حضور در کاروان کمک به سیل زدگان پاکستان، حضور در کاروان جهانی الی بیت المقدس، حضور در طرح سرپرستی ایتام در غزه، حضور در اولین اجلاس وبلاگ‌نویسان ضد استکباری سراسر جهان مصاحبه با رضوی از آن جهت خواندنی‌تر است که بدانیم روح الله رضوی تابعیت کشمیری هم دارد و حضور مستقیم و نزدیکی در ارتباط با مردم میانمار دارد.این گفتگو به نقل از پایگاه مهر مانا منتشر می‌شود.

 

**مهاجرت مسلمانان به برمه مربوط به چند صد سال قبل می‌شود

 

* آقای رضوی ، مطلبی به این مضون بارها از قول مقامات رسمی و غیر رسمی میانمار عنوان شده که مسلمانان روهینگا مهاجر هستند و شهروند میانمار محسوب نمی‌شوند . با توجه به تبلیغات جهانی که در این مورد انجام می‌شود و برای روشن شدن موضوع ، لطفا در مورد پیشینه تاریخی زندگی و حضور مسلمانان روهنگیا در منطقه آرکان میانمار توضیح می‌دهید؟

 

مسلمانان میانمار از چند صد سال قبل ، از طریق مهاجرت به این منطقه آمده‌اند. این مهاجرت تا قبل از جنگ دوم جهانی نیز ادامه داشته است. طیفی از این مسلمانان در منطقه آرکان ساکن شده‌اند .

توجه بفرمایید که پیش از اشغال این منطقه توسط انگلیس و اداره آن توسط کمپانی هند شرقی، منطقه آرکان ـ که نام آن از واژه الرکن عربی اقتباس شده است ـ حکومتی مستقل داشته و بعد از جنگ دوم جهانی و خروج انگلیس از منطقه جنوب آسیا بود که عملا قیمومیت این منطقه به دولت برمه واگذار شد. تقریبا شرایطی مانند منطقه کشمیر که قیمومیت آن از سوی انگلیس‌ها به حکومت هند واگذار شد.

در حال حاضر مسلمانان این منطقه معتقدند که حکومت میانمار نه تنها آنان را از حقوق اولیه خودشان محروم کرده است بلکه به دنبال مصادره زمین‌های آنان بدون حضور ساکنین منطقه است. البته مسلمانان میانمار که طبق آمار بین 6 تا 8 میلیون نفر جمعیت دارند در دیگر مناطق میانمار نیز ساکن هستند اما جامعه یک و نیم میلیونی روهینگا در منطقه آرکان ساکن بوده‌اند که از این تعداد چند صد هزار نفر تا کنون بدلیل شرایط بسیار بد و خطرات جانی که آنها را تهدید می‌کرد از این منطقه گریخته‌اند.

قریب به 800 هزار تا یک میلیون نفر دیگر نیز در این منطقه باقی هستند که دولت تلاش دارد با اعمال فشار بیشتر آنها را نیز مانند دیگر افراد این قوم از این منطقه فراری دهد .

 

**حداقل 300 تا 500 هزار آواره در بنگلادش به سر می‌بردند

 

*در حال حاضر وضعیت مسلمانان روهنگیا  ووضعیت آوارگان به چه شکل است و آیا شما خبر جدیدی در این زمینه دارید؟

 

ظاهرا موج درگیری‌هایی که از یک ماه اخیر آغازشده بود  فروکش کرده، اما کماکان هیچ تحقیقات  مستقلی در مورد جرم‌ها وجنایاتی که اتفاق افتاده، صورت نگرفته است.

آن چه که ما می دانیم  وضعیت نامناسب آوارگان در مرزها به خصوص مرز کشوربنگلادش است . چند صد هزار آواره از قبل وجود داشتند که در یک ماه اخیر نزدیک یک صد هزار آواره به آمار قبلی اضافه شده است.

یکی از مشکلات جدی  که در مورد مسئله میانمار وجود دارد این است که هیچ آمار دقیقی در دست نیست.  دولت آقای تین سین به شدت محدودیت ایجاد می کند و تا کنون تحقیقات مستقلی محقق نشده است برای همین هیچ آمار دقیقی از تلفات مسلمانان در درگیری های اخیر نداریم.  متاسفانه وضعیت کنونی برای ما مشخص نیست.

یعنی ما خیلی به سختی می توانیم اطلاعاتی از وضعیت مسلمانان داخل میانمار و هم چنین آوارگانی که در خارج از میانمار هستند، داشته باشیم .و این مشکل ، همان طور که اشاره کردم، زاییده محدودیت‌هایی است که از سوی دولت مرکزی میانمار و هم چنین کشور بنگلادش اعمال می شود . 

آوارگانی که در خارج از میانمار هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته‌ای در کمپ های آوارگان حضور دارند و دسته  دیگری که خارج از کمپ‌ها هستند که در واقع این آوارگان به طور غیر قانونی و در سکونت‌های غیر رسمی در کشور بنگلادش ساکن شده اند که باعث می‌شود هیچ آمار دقیقی که بشود به ان استناد کرد در میان نباشد .اما به طور تخمینی حداقل بین سیصد هزار تا پانصد هزار آواره پیش بینی می شود که فقط در کشور بنگلادش حضور داشته باشند.

 

**ممانعت بنگلادش از ارتباط با آوارگان

 

*به نظر می‌رسد که  از طریق ارتباط با آوارگانی که در بنگلادش هستند ، اطلاعات مفیدی به دست خواهد آمد، آیا تلاش خاصی برای برقراری این ارتباط صورت گرفته است؟

 

مشکلی که ما  فعلا با آن مواجهیم این است که  بنگلادش به هیچ وجه  اجازه ارتباط گرفتن با کمپ‌های آوارگانی که در داخل کشور مستقر هستند را نمی‌دهد .

حتی سازمان‌های رسمی جهانی چنین اجازه ای ندارند، در این صورت قطعا برای نهادهای مردمی و حقوق بشری هم این امکان فراهم نیست و این در حالی است که ما الان در صدد ارتباط گیری و ارسال کمک به آوارگانیم و می‌دانیم که در این مورد به لحاظ برقراری ارتباط ، با مشکلات جدی مواجه خواهیم بود . اما این را هم می دانیم که مشکلات معیشتی در بین آوارگان بالاست و نیز بعضا رفتار های نامناسبی با آنها صورت گرفته است.

 

**سکوت معنادار برای حفظ حمایت غربی‌های

 

*برگردیم به داخل میانمار . همان طور که در خبرها هم خواندیم ، خانم سوچی که برنده جایزه صلح نوبل هم هستند ، موضع گیری خاصی در قبال این جریان نسل کشی که در کشورشان به راه افتاده ، نکرده‌اند . علت این رفتار چیست ؟ در حالی که ایشان، حتی به عنوان یک ژست دمکراسی هم شده ، باید در قبال این مسئله عکس العملی داشته باشند؟

 

شما مطلع هستید که میانمار جزو کشور هایی بود که از طرف دولت های غربی طی سال های متعدد تحریم بود. با آزاد سازی رهبر مخالفان خانم «آن سانگ سوچی» و ادعای تغییرات اساسی در ساختار سیاسی کشور میانمار در واقع باعث جلب نظر کشورهای غربی شد.

باید دانست که کشور میانمار کشوری است که اکثریت ساکنان آن را بودایی‌ها تشکیل می دهند. از یک طرف خانم سوچی مورد حمایت جدی غرب است .از طرف دیگر امروز ایشان نسبت به این مسئله سکوت کرده است .

به نظر میرسد که ایشان به دنبال شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است و برای تصدی گری این پست به رای توده اکثریت بودائیان نیز احتیاج دارد. دولت‌های غربی هم خیلی دنبال اقدام و واکنش جدی نیستند و بیشتر به دنبال این هستند که دولت تابع خودشان به روی کار بیاید و در صورت اعلام موضع گیری صریح نسبت به وضعیت مسلمانان هم اگر خانم «آن سان سوچی» این سکوت را می‌شکست باعث از دست دادن شمار زیادی از رای های انتخابات ریاست جمهوری و همچنین کاهش محبوبیت ایشان می‌شد.

در واقع این دلایل بهانه‌ای برای سکوتش بوده است . انهم در شرایطی که اطلاعات و اخباری که از منطقه بیرون می‌آید آنقدر تکان دهنده است که حتی مدعین حقوق بشر هم نتوانستند سکوت کامل بکنند.

 

**تفاوت پوشش رسانه‌ای BBC و دیگر رسانه‌ها از میانمار

 

*الان کدام کشورها فعالیت‌های حمایتی خود را اغاز کرده‌اند؟

 

 در کشور مالزی ستاد بین المللی و کمیته ای با هدف حمایت از مسلمانان (روهینگا) شکل گرفت و همچنین فعالیت هایی درخور، در این ستاد  جریان دارد. کشور های دیگر مسلمان هم عملا واکنش نشان دادند و این جریان را ایجاد کردند و خب به طبع جریانات رسانه ای برای اینکه عقب نمانند ناچار از پوشش آن شدند.

الان شبکه‌هایی مثل الجزیره، BBC  و شبکه های غربی کمابیش این اخبار  را پوشش می‌دهند  . اما این خب خیلی فرق میکند برای مثال شبکه‌ای مانند الجزیره سر موضوع سوریه  خودش جریان ساز می شود اما یک زمانی هم خیر! یک اتفاقی رخ میدهد و جریانات مردمی ایجاد میشود و مردم واکنش نشان میدهند... در این جاست که  اعتراضات و تجمع ها و همچنین صفحات فیس بوکی متعدد ایجاد می شود و اخبار منتشر می شود و شبکه ها ناچار می‌شوند حضور پیدا کنند که اگر نکنند اعتبار حرفه ای خود را زیر سوال برده‌اند .

این خیلی متفاوت است چون بعضا من شنیده ام که میگویند :کی گفته است که این ها مسائل را بایکوت کردند؟ چون BBC و ....  اینها را پوشش می‌دهند ... بله! ،، اما  نگاه‌ها متفاوت است دنیای امروز دنیای رسانه است که اگر بخواهد هر رسانه‌ای یک اخباری را بایکوت کند اولین ضربه را به اعتبار رسانه‌ای خودش می‌زند چون که جریان ارتباطات باعث می شود که این اطلاعات از طریق کانال های دیگر به گوش مخاطبان برسد و این باعث پایین اوردن اعتبار آن شبکه می‌شود.

بنده هنوز هیچ رسانه ای را ندیدم که این همت را داشته باشد و از این بُعد نگاه کند که بر سر این موضوع جریان سازی کند. حتی در خود ایران هم بیشتر سازمان های غیر رسمی و NGOها در این مورد جریان سازی کرده‌اند .

 

*ستاد های مردمی معتبری را نام می‌برید که در سراسر جهان از حقوق انسانی اینها دفاع می‌کنند؟

 

بله، مجمع مشورتی تشکل های کشور مالزی هستند که اقدامات بسیار خوبی در هفته‌های اخیر انجام دادند .ستادی را هم گفتم که همین فعالان این مجموعه شکل داده تحت عنوان ستاد بین المللی حمایت از مسلمانان روهینگا و در کشورهای غربی در انگستان، کمیسیون اسلامی حقوق بشر اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

در سال‌های قبل گزارشات متعددی را در مورد وضعیت مسلمانان محروم روهینگیا کار کردند و کمپین های خوبی را داشتند و هم برنامه‌های حقوقی خوبی را پی گیری می کنند و  همچنین گروه های مختلف از کشور های جنوب آسیا( پاکستان، هند و بنگلادش )هم تشکلات مردم نهادش فعالیت های خیلی خوبی را شروع کردند و ارتباطات خوبی با بودایی‌های کشور هند بر قرار کردند که بتواند مانع گستردگی این تنش مذهبی بشوند و جلوی این افراطی گری‌ها گرفته شود .

در ایران هم مجموع دوستان ستادی مردمی تحت عنوان ستاد مردمی حمایت از مسلمانان میانمار را شکل دادند و الحمدالله آن ها هم کارهای خوبی را انجام دادند . در داخل کشور هم آگاهی بخشی نسبی ایجاد شده است . در کشور های عربی همین طور در کشورهای شمال افریقا مثل کشور مصر جمعیت مردمی واکنش بسیار خوبی را انجام دادند و اقدام کردند. اینها رو به گسترش است بحمدالله ما امید داریم که به همت همین جمعیت مردمی تغیرات اساسی ایجاد شود.

 

*انشاالله  که این اتفاق را شاهد خواهیم بود .امت واحده در این میان چه کرده است؟

 

می توانم بگویم که جریانات درگیری های ماه های اخیر میانمار را برای اولین بار در فضای رسانه ای کشور، امت واحده مطرح کرد. بیانیه‌ای که امت واحده چند هفته گذشته منتشر کرد به عنوان اولین سیگنال خبری که در داخل کشور نسبت به وضعیت  میانمار مطرح شد و کشتار مسلمانان را محکوم کرد .

بعد از آن ستاد مردمی که مطرح شد در امت واحده، این ستاد مردمی شکل گرفته و متمرکز شده است  و اقدامات آن دارد انجام میشود. ما از ابتدای ماه مبارک رمضان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی در شهر های مختلف برای آوارگان مسلمان میانمار در کشور بنگلادش کرده‌ایم و می‌دانیم که تا پایان ماه مبارک رمضان مقدار قابل قبولی جمع خواهد شد .

 

**شماره حساب برای کمک به مردم میانمار

 

*شماره حسابی هم  در این رابطه اعلام کرده اید؟

 

بله یک شماره حساب هم اعلام شده است، شماره حساب 202655270 قرض الحسنه بانک  تجارت شعبه بهار شیراز که به اسم مجموع جوانان امت واحده که به این حرکت اختصاص پیدا کرده است و انشاالله،امیدواریم که تاپایان ماه مبارک بتوانیم مقدار قابل توجهی کمک های مردمی را جمع کنیم و در کم ترین زمان بتوانیم به دست محرومان منطقه برسانیم.

 

**حمایت‌های جمهوری اسلامی از مردم میانمار با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست

 

*سوالی که این جا ممکن است به ذهن خیلی از مخاطبان ما بیاید این است که  چرا هر اتفاقی که برای مسلمانان می‌افتد بقیه مسلمین با یک انفعال و خمیدگی و خستگی بعد از یک ماه آرام آرام به این فکر می افتند که حالا ما کاری بکنیم یا نه ! در واقع ما همیشه به خاکستر آتش می رسیم ! در مورد اتفاقاتی که برای مسلمانان  سراسر جهان  افتاده است  این مسئله را صادق می دانم ، مثل آن چه که در بوسنی شاهدش بودیم ، نظر شما  در این مورد چیست؟

 

علی رغم تمامی انتقاداتی که ما مطرح می کنیم به عنوان تشکل های مردمی انقلابی معتقد به آرمان ها و اندیشه ی حضرت امام در داخل کشور، اما  به هر صورت ما به طور قاطع اعتقاد داریم که تنها کشوری که واقعا از مسلمانان محروم دنیا اعم از شیعه ،سنی حمایت می کند  جمهوری اسلامی ایران بوده است و مواضع آن نسبت به کشور های دیگر دنیا اصلا قابل قیاس نیست.

در همین مسئله میانمار به طور قاطع می توانم بگویم اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران در سطح دیپلماتیک انجام داده هیچ کشور دیگری انجام نداده است. هر چند ما این اقدامات را کافی نمی دانیم. می‌خواهم بگویم این قصه دو وجه دارد:یک وجه بررسی اقدامات مقامات بالای جمهوری اسلامی در مقابل کشور های دیگر است وجه دوم این است که آیا این مقدار کافی است؟ آیا این مقدار پاسخ گوی جرم و ستمی که به مردم شده است می باشد؟ نه هنوز کم است.

 

*من سوالم در مورد مسلمانان کل جهان است  . می‌خواهم بدانم تحلیل شما در مورد علت انفعال روحیه مسلمانان نسبت به هم چیست؟

 

متوجه منظور شما هستم . یکی از دلایل این انفعال می تواند ، بحث رسانه باشد . ما عملا آن طور که باید و شاید از ابزار رسانه در جهت جریان سازی موثر استفاده نمی کنیم.  آنجاهایی که خبری رسیده است یا اقدامی صورت گرفته است مردم مسلمان دنیا واکنش های خود شان را نشان داده‌اند . اتفاقاتی در میانمار رخ می‌دهد و  تا یک ماه هیچ کس با خبر نمی‌شود مثلا بنده که مسلمان و در ایران هستم اصلا مطلع نمی شوم چون هیچ رسانه ای نیست که این خبر را به گوش من برساند تا در من انگیزه ی اقدامی را ایجاد کند.

 

**منتظریم سر هر قضیه‌ای رهبری ورود پیدا کند

 

*شما عملکرد صدا و سیما را در مورد رخدادهای میانمار ، چطور ارزیابی می کنید ؟

 

صدا و سیمای ما مشخصا خیلی دیر ورود پیدا کرده است به این قصه یعنی بعد یک ماه ! آیا مطلع نبودند که چه اتفاقی در آنجا می گذرد؟

سر قصه پاکستان حضرت آقا آمدند گفتند فوری ترین مسئله جهان اسلام است و در خطبه های نماز اشکشان در آمد. بعد از این قضیه همه دوستان ما شروع کردند به فعالیت کردن، کار کردن، اقدامات مختلف ، هلال احمر، کمیته امداد این طرف آن طرف و بسیج شدن نیرو ها.

حالا سوال این است که آیا چون حضرت آقا فرمودند پاکستان مهم است مسئله پاکستان مهم شد؟یا چون مسئله پاکستان مهم بود حضرت آقا اشاره فرمودند؟

ما ذهنیت هایمان معکوس شکل گرفته است چه زمانی می خواهد شاخک های ما به کار بیفتد؟ یعنی ما منتظریم در مورد هر موضوعی حضرت آقا ورود پیدا کند و بعد تحلیل کند و بعد بغض شان بترکد تا ما به خودمان بجنبیم؟ حال آنکه حضرت آقا دراین موضوع هم ورود پیدا کردند و اشاره کردند. کی ما میخواهیم این حساسیت های خودمان را نسبت به جهان اسلام درست بکنیم؟

 

**هلال احمر باید پاسخگو باشد

 

*تحلیل شما از اقدامات هلال احمر و دیگر نهادهای رسمی داخلی چیست ؟

 

واقعا هلال احمر باید پاسخ گو باشد چه اقدامی کرده است؟ ما از هلال احمر که یک نهاد بحران است انتظار نداریم اینگونه بنشیند و بعد از ورود پیدا کردن همه ، تازه بخواهد حضور پیدا کند.

کدام محموله کمکی را تا بحال فرستادند؟چه اقدام انسان دوستانه ای برای چند صد هزار مسلمانی که آن وضعیف اسف بار به سر می‌برند انجام دادند؟ متاسفانه در یک حاشیه امنی نشسته اند و هیچ کس هم سوالی از اینها نمی‌کند!

چرا هلال احمر ورود جدی نمی کند؟ چرا مجلس ورود جدی نمی کند؟ چرا از ظرفیت های خود استفاده نمی کنند؟ چرا وزارت خارجه ورود موثرتر نمی کند و تمام هم و غمش تکذیب تعداد کشتگان مسلمان میانماری است؟ جالب است که گزارش نهادهای وابسته به سازمان ملل حاکی از آمارهای کشته شده بسیار بالاتر از آمارهای مطروحه است، اما وزیر خارجه به دنبال اثبات این است که کشتگان از چند صد نفر بیشتر نبوده‌اند.

اصلا اگر فقط همان چند صد نفر کشته باشند ما باید منتظر کشته شدن بقیه باشیم تا اقدام کنیم؟ مگر صحبت های شاهدین عینی که از قتل و تجاوز و کشتار می‌گفتند را نشنیده‌اند؟

ما توقع داریم که پیشرو باشیم، پس چه فرقی بین کشور جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای غربی وجود دارد؟ ما حمایت از مستضعفین را در اصول قانون اساسی خود داریم.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر