مرصاد به نقل از صراط- در عصر تكنولوژی، رسانه را یك سلاح قلمداد كرده و قدرت تخریب آن را از سلاح نظامی بیشتر دانسته زیرا به راحتی می تواند بنیاد های اعتقادی، اجتماعی و فرهنگی را مورد تهاجم قرار داده و به نفع خود بهره برداری كند.

ورود فیلم های هالیودی و در كنار آن فیلم های غیر اخلاقی در كانون خانواده ها یكی از معضلات جامعه كنونی كشور می باشد كه باید با بر نامه ریزی كوتاه مدت و بلند مدت راهكارهای مناسبی را توسط دستگاه های مربوطه برای مقابله و عدم فراگیر شدن آن در نظر بگیریم.

امروزه در كانون های آموزشی و تربیتی مانند مدارس راهنمایی و دبیرستانها شاهد رد و بدل كردن فیلم های غیر اخلاقی در بین دانش آموزان هستیم كه در ادامه گرایش به دیدن این گونه فیلم هامی تواند به سرعت بنیاد های خانواده را متلاشی و اعضای آن را به تباهی و گمراهی سوق دهد.

در كلان شهرها این معضل به وضوح قابل مشاهده می باشد كه در معابر عمومی، پارك ها، ایستگاه های مترو ، رستوران ها و مراكز تفریح بدون هیچ گونه محدودیتی این فیلم ها برای همه اقشار جامعه از زن ومرد گرفته تا نوجوان و جوان قابل دست یابی است.

نكته قابل توجه كه درك آن خیلی سخت و دشوار می باشد این است كه، از جمله خریداران این فیلم ها زوج های جوانی هستند كه مشتاق استفاده از این فیلم می باشند و به همین دلیل ادامه زندگی آنها با تأثیر گرفتن از روش های زندگی شخصیت های فیلم دچار مشكلات متعددی خواهد شد، از جمله این مشكلات بی اعتمادی به یكدیگر و در انتها مشكلاتی همچون تلاش برای پایان زندگی زنا شویی را باید مد نظر گرفت .

محققان در كشورهای غربی با تحقیق بر تعدادی زندانی كه متهم به قتل و تجاوز بودند دریافتند كه اكثر آنها با دیدن فیلم های مستهجن و غیر اخلاقی دچار این اعمال شده اند.

عوامل توزیع این گونه فیلم برای سهولت در دریافت و دستیابی آسان مخاطب خود دست به راهكایی از قبیل فروش اینترنتی با قیمت هایی بسیار ارزان در بین آنها زده اند.

كشورهای غربی امروزه به این نتیجه رسیده اند كه باید قوانین سخت گیرانه تری را برای مقابله با تولید برنامه هایی كه باعث خشونت، تجاوز و تخریب كانون های اجتماعی و خانواده گی می باشد ، ایجاد كند .

كشور ما نیز برای مبارزه و جلوگیری از فراگیر شدن این معضل قوانین سنگینی را وزن كرده است كه در بعضی از جرایم حتی حكم اعدام را اجرا می كند.

این درست كه اجرای این قوانین باعث كمتر شدن این معضلات می شود اما باید به دنبال راه درمان و پیشگیری این بیماری بود و باید قبول كرد كار فرهنگی و برنامه ریزی شده برای جامعه به مراتب اثرات مثبت و كارآمدتری را به دنبال دارد.

درشرایطی كه نظام های استكباری با تهاجم فرهنگی مشغول استعمار كشورهای جهان سوم هستند گرایش به استفاده از این گونه فیلم ها در بین جوانان و نوجوانان رشد پیدا كرده است تا جایی كه افراد برای كمبود جبران های حاصل از فقر فرهنگی به سوی این موارد تمایل نشان می دهند كه در این شرایط باید برای حل این معضل از طریق رسانه ملی و دیگر دستگاه های پرورشی و آموزشی اقدامات مناسب جهت رفع این تضاد فرهنگی را انجام داد.